پيام استاندار خراسان رضوي به مناسبت فرارسيدن هفته فرهنگي روستاي بيلند PDF چاپ نامه الکترونیک

استاندار خراسان رضوي در پيامي فرارسيدن هفته فرهنگي روستاي اسوه بيلند شهرستان گناباد را تبريك گفت.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، محمود صلاحي در اين پيام برگزاري مراسم اين هفته را میعاد حضور درخشانتر ساکنان روستاي بيلند در عرصه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و بویژه فرهنگی در فردای این منطقه و استان دانست.

 

متن كامل اين پيام به شرح زير است:
بسم الله الرحمن الرحيم
برادران و خواهران ارجمند
سلام علیکم
ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) ایام اندوه مومنانی است که به آیین معنوی ستایش سلها و صادقانه احترام می گذارند و آن صدیقه طاهره همچون مادر همه امامان حق در طول تاریخ درخششی جاودان دارد.
آبادی ها و روستاهای معمور ما در بستر روشنایی آب و چراغ فروزان اندیشه وران بزرگ رونق گرفته اند.
فرهنگ، همچون روزنه ای رو به معنویت و آسایش همواره از روشنایی آب بهره گرفته و با تکیه بر ایمان سترگ مردمی که از اندیشه های ژرف دینی خویش یاری جسته اند، خویشتن را در قامت متفکری دوران ساز به نمایش گذارده است.
بسیاری از روستاها و آبادی های نمونه کشور عزیز اسلامی ما در چنین فرآیندی در نقشه جغرافیا نامی جاودان یافته اند و هیچ گاه از آیینه خاطر زدوده نخواهند شد.
روستای اسوه بیلند از آن رو نمونه و اسوه شکوفایی اقتصادی و معیشتی و بهره مند از معنویت و آگاهی است که عنصر پوشش دنیوی مردمانش آکنده از جوشش اخروی جان های مشتاقان شده است.
از یک سو مزارع و باغ های آبادان نشانگر همت والای کسانی است که با تلاشی بی وقفه گره دشواری ها را می گشایند و از سوی دیگر وجود ذی قیمت شخصیت های بزرگ فرهنگی و تاریخی همچون مرحوم شیخ محمدتقی بهلول گنابادی از عارفان و فقهای بنام این سرزمین که نامش با واقعه مسجد گوهرشاد پیوند خورده است، حاکی از عمق فرهنگ الهی اسلام ناب علوی در کنه وجود باشندگانی است که دنیا را در افق دین می طلبند و از این منظر به تماشای هستی آمده اند.
اکنون که هفته فرهنگی روستای اسوه بیلند در پیش است بسیار خوش وقت بودم اگر امکان حضور در این برنامه فراهم می شد اما مع الاسف همزمانی برنامه ای دیگر مانع از دیدار آن بزرگواران گردید.
این مراسم فرخنده می تواند میعاد حضور درخشانتر ساکنان آن روستا در عرصه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و بویژه فرهنگی فردای این منطقه و استان را رقم بزند، چنین گردهم آمدن هایی است که ما را به آینده پیوند می زند و مولفه خوش آهنگ پیشرفت مادی در آغوش معنویت را هویت می بخشد.
از خداوند مستعان توفیق روز افزون برای همه خادمان دین مدار روستای شریف و اسوه بیلند را تمنا دارم و آرزومندم سال ها که می گذرد چراغ عمارت آبادانی بر فراز آبادیتان فروزانتر گردد.

 

 

اضافه‌ كردن نظر