تاخیر در برگزاری سالگرد ارتحال بهلول گنابادی همچنان ادامه دارد PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 13 مرداد 1394 ساعت 18:25

امسال نیز بار دیگر شاهد تاخیر در برگزاری مراسم ارتحال علامه بهلول گنابادی به علت عدم امکان حضور سخنران دعوت شده در روز تعیین شده هستیم.

 

علامه شیخ محمد تقی بهلول گنابادی ۷ مردادماه ۱۳۸۴ رحلت نمود و هرساله برای گرامیداشت یاد مجاهدت های این عارف فرزانه، مراسمی در محل مرقد وی و با حضور سخنرانان و مسئولین کشوری برگزار می شود.
اما چند سالی است که سالگرد این عارف فرزانه در روز رحلت یا تدفین در گناباد برگزار نمی شود و هرساله با تاخیرهای طولانی مدت به علت دعوت از سخنرانان کشوری برگزار می شود.
مهدی علی اکبری، رئیس هیئت مدیره موسسه فرهنگی وهنری “بهلول شگفتی روزگار” از برگزاری مراسم دهمین سالگرد این عارف فرزانه در روز هشتم مردادماه با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین شهیدی ریاست بنیاد شهید وامور ایثارگران کشور خبر داده بود اما بار دیگر نیز شاهد تاخیر در برگزاری مراسم ارتحال علامه بهلول گنابادی به علت عدم امکان حضور سخنران دعوت شده در روز تعیین شده هستیم، البته موسسه فرهنگی وهنری بهلول، شگفتی روزگار؛ مسئولیتی در خصوص مرقد و برگزاری سالگرد ندارد و از آنجایی که مسئولین مربوطه خود را بی تفاوت نسبت به مراسم و مرقد می دانند، براساس علاقه به بهلول وارد برخی مسائل می شود.
با وجود اینکه شاید تاخیر در برگزاری مراسم سالگرد جهت استفاده از رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به منظور کمک به ساخت مرقد علامه بهلول و شهدای گمنام بوده اما شورای فرهنگ عمومی گناباد که متولی امورات فرهنگی می باشد، می توانست در سالروز رحلت این عارف فرزانه مراسمات گوناگونی را در سطح شهرستان برگزار نماید تا نسبت به مقام والای این عارف فرزانه کوتاهی صورت نگیرد.
با این وجود تجربه نشان داده است در سال های گذشته نیز که به دلیل استفاده از سخنران کشوری، این مراسم با تاخیر برگزار شد، اتفاق خاصی در این پروژه نیفتاده و سخنرانان کشوری نیز اقدامی در خور شان بهلول انجام نداده اند.
از این موارد که بگذریم پس از ده سال از تدفین این عارف فرزانه، متاسفانه شاهد عدم پیشرفت فیزیکی مناسبی در مرقد علامه بهلول می باشیم به گونه ای که همشهریان از این موضوع گلایه مند هستند.
یکی از همشهریان گنابادی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: متاسفانه وضعیت رسیدگی به امورات جاری مرقد علامه بهلول به کندی از سوی مسولین امر صورت می گیرد به گونه ای که روشنایی شب محیط بیرونی مرقد اصلا مناسب نبوده و در خور و شان مقام والای این عارف فرزانه نمی باشد.
امید است در سال های آینده شاهد تحولی عظیم در پروژه ساخت مرقد علامه بهلول و برگزاری سالگرد این عارف فرزانه در سالروز رحلت وی باشیم.

هادی پوررضا

 

نظرات  

 
+2 # علی 1394-05-16 09:52
با سلام
شاید برگزار کنندگان این مراسم غیر از مراسم سالگرد اهداف دیگری هم دارند که مهمتر از اصل جریان است
ولی مردم بیلند باید جدا از این سیاسی بازی ها بصورت خودجوش و مردمی مراسمی ساده وبی پیرایه برای آن عالم بی پیرایه برگزار میکردند و مراسم این آقایان هم هر وقت فرصت کردند جدا انجام میشد((البته اگر اجازه بفرمایند))
پاسخ | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # محمد 1394-05-17 08:04
باسلام.من کوچکتراز آن هستم تعیین تکلیف کنم اماکجا دیدین سالگرد باتاخیر انجام گیرد سالگرد اگه میخواد برگزار شود به حاشیها چه کار دارند مگه بی سخنران نمیتوان مراسم گرفت ؟این نشانه مظلومی مرحوم است همانند زنده بودنش که مظلوم بود .آقا دست بردارید ازاین.....عمر منو شماهم تموم شد دنیا ارزش ندارد دست از رئیس بازی بردارید.
پاسخ | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # محمود اميري 1394-05-17 13:11
باسلام و خسته نباشید خدمت دوستان و همشهریان عزیز
خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند.
۱۷ مرداد روز شهادت خبرنگار شهید صارمی بهانه ای است تا به جامعه خبری شهر عزيزمان خدا قوت و دست مریزاد بگویم. این بهانه را گرامی می دارم و برای همه تلاش گران عرصه خبر و اطلاع رسانی بهروزی و موفقیت در انتشار اخبار صحیح و واقعی را آرزومندم.
این روز در حقیقت روز پاسداشت کوشش های صادقانه خبرنگاران آزاده ای است که برای دسترسی ، تولید، توزیع و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند .
محمود امیری
پایگاه اطلاع رسانی رهن(رهن۲۰)
rahn20.mihanblog.com
پاسخ | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر