برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی بیلند با محوریت مراسم دهمین سالگرد ارتحال علامه بهلول PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 18:57

جلسه شورای فرهنگ عمومی بیلند با حضور رضایی، بخشدار بخش مرکزی گناباد ، علی اکبری مدیرعامل بنیاد علامه بهلول و طالبی رئیس اداره اوقاف گناباد در محل مسجد کتاب ا... بیلند برگزار گردید.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام رضایی از اعضای شورای اسلامی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین از برگزاری دیرهنگام مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول انتقاد کرد و گفت بهتر بود وقتی سخنران دعوت شده به مراسم نمی رسید از سخنران دیگری در سطح استان و یا شهرستان استفاده می شد.

در ادامه آقای سپاسی به عنوان مسئول شورای فرهنگ عمومی بیلند به بیان موضوعات جلسه پرداخت. از جمله مهمترن موارد مطرح شده می توان به برگزاری مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول ، برگزاری نماز جمعه در دهه اول محرم در محل مرقد علامه بهلول و ...  اشاره نمود.

مدیر عامل بنیاد علامه بهلول در این جلسه به بیان علت تاخیر در برگزاری مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول پرداخت

علی اکبری با اشاره به اینکه این مراسم قرار بود در تاریخ 8 مرداد ماه با حضور رئیس بنیاد شهید کشور برگزار شود گفت به علت عدم توانایی سخنران برای حضور در تاریخ مقرر در مراسم تصمیم بر آن شد تا جلسه در تاریخ 30 مردادماه برگزار شود تا بتوانیم از ظرفیت حضور این مسئول کشوری در گناباد استفاده کنیم.

علی اکبری با اشاره به انتقادات مطرح شده در رابطه با چرایی ورود بنیاد علامه بهلول به بحث اجرای مراسم سالگرد ارتحال گفت: با توجه به تجربه ای که از سال های گذشته بدست آمده نهاد هایی همچون شورای فرهنگ عمومی گناباد که متولی اصلی برگزاری این مراسم هستند، در این رابطه کم کاری می کنند و آن طور که باید و شاید اقدام نمی کنند، به همین خاطر تصمیم گرفتیم بنیاد علامه بهلول نیز در برنامه ریزی این مراسم دخیل شود.

علی اکبری همچنین گفت در زمینه فرهنگی ویژه نامه ای آماده شده که انشا الله در مراسم توزیع خواهد شد. مدیر عامل بنیاد علامه بهلول با تاکید بر حمایت این نهاد از برگزاری مراسم نماز جمعه در ایام محرم در محل مرقد علامه بهلول گفت: در گناباد به یک نقطه محوری همانند مراسم قالیشویان کاشان نیاز داریم که امیدواریم با برگزاری هر ساله نماز جمعه در دهه اول محرم در محل مرقد علامه بهلول به این مهم دست پیدا کنیم.

علی اکبری در خصوص بحث عمرانی مرقد نیز گفت با پیگیری هایی که انجام گرفته زمینه لازم فراهم شده و ادامه کار نیاز به پیگیری و همکاری مسئولین استانی و پیگیری اوقاف گناباد و همچینین کمک خیرین دارد.

 

بخشدار بخش مرکزی گناباد نیز در این جلسه بر استفاده از ظرفیت های بوجود آمده به خاطر حضور رئیس بنیاد شهید کشور در گناباد تاکید کرد.

رضایی همچنین با اشاره به اینکه نباید اشتباه یک نفر به ضرر مردم یک روستا تمام شود درخصوص قضیه زعفران بیلند که از آن به عنوان زعفران تقلبی در رسانه ها به خصوص صدا و سیما یاد شده قول داد پیگیری لازم در این خصوص انجام گیرد.

لازم به ذکر است بیلند زعفران نام تجاری شرکتی است که در هفته های اخیر زعفران تولیدی آن در رسانه ها به همراه 5 برند دیگر به عنوان زعفران تقلبی معرفی شده است.

 

رئیس اداره اوقاف گناباد نیز در خصوص تاخیر در برگزاری مراسم ارتحال علامه بهلول گفت:  حضور یک مسئول کشوری در گناباد ارزش این تاخیر را دارد و باید از ظرفیت حضور این مسئول در گناباد در خصوص جذب اعتبارات استفاده کنیم.

طالبی در ادامه به مصوبات جلسه فرمانداری در خصوص برگزاری این مراسم اشاره کرد که از جمله مصوبات مربوط به بیلند می توان به برگزاری نماز جماعت مساجد بیلند در شب برگزاری مراسم در محل مرقد علامه بهلول اشاره کرد.

طالبی همچنین  از برگزاری نشستی با حضور امام جمعه محترم شهرستان،هیات امناء مرقد  و مسئولین اوقاف گناباد جهت ارائه گزارشی در خصوص فعالیت عمرانی و فرهنگی مرقد و همچنین تقدیر از خیرین و خادمین افتخاری در روز جمعه 30 مرداد ماه (ساعت 18) خبر داد.

لازم به ذکر است مراسم دهمین سالگرد ارتحال علامه بهلول قرار است جمعه مورخ 30 مرداد ماه94 بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مرقد این عالم فرزانه برگزار شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات  

 
+2 # حمید 1394-05-27 19:05
متأسفانه گویا این آقایان محترم به علامه بهلول و سالگرد ارتحال ایشان فقط با دید ابزاری و انتفاعی نگاه می کنند
اینان فراموش کرده اند برگزاری سالگرد ارتحال یعنی آیینی برای نکوداشت و بزرگداشت آن مرحوم و تبیین اهداف و کرامات و مجاهدتهایش نه بهانه ای برای حضور یک مقام سیاسی یا مذهبی و... !!!
انتفاع و استفاده از ظرفیت حضور مقامات سیاسی و کشوری در مراسم ارتحال امری پسندیده است به شرط آنکه اصل و هدف برگزاری این مراسم تحت الشعاع آن قرار نگیرد
پاسخ | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # عبد الله 1394-05-27 21:34
از کرامات شیخ ما عجب است : آیا علامه بهلول راضی است که نماز جماعت مساجد تعطیل شود برای مراسم ایشان !
پاسخ | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # رضا 1394-05-29 13:56
سلام خدمت همه مسووووولان وریسان بجای اینکارا و ریس بازیها به توسعه مرقد بپردازید یعنی بعد از ده سال هنوز شما چند خانه درست نکردید واسه مسافران که همیشه شهر ما از نظر امکانات رفاهی برای بازید کنندگان مشکل دارد
پاسخ | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر