شورای فرهنگ عمومی یک شورای نظارتی ، حمایتی و متولی فرهنگ عمومی است نه متولی برگزاری مناسبت ها . PDF چاپ نامه الکترونیک
پنجشنبه 29 مرداد 1394 ساعت 15:26

در پی انتشار گزارش جلسه شورای فرهنگ عمومی بیلند و اظهار تظر مدیر عامل بنیاد ملی بهلول در این جلسه   مبنی بر کم کاری شورای فرهنگ عمومی گناباد در برگزاری مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول به عنوان متولی اصلی برگزاری این مراسم و باز نشر این گزارش از سوی دو سایت خبری ندای گناباد و نامه گناباد ، جوابیه ای از طرف دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان برای این دو پایگاه خبری گناباد به شرح زیر ارسال شده است.

 

 

جوابیه دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناباد در واکنش به درج مطلبی با عنوان  (( کم کاری شورای فرهنگ عمومی در برگزاری سالگرد علامه بهلول )) در وب سایت نامه گناباد.

 

مدیریت محترم سایت نامه گناباد
با سلام
نظر به درج مطلب با عنوان (( کم کاری شورای فرهنگ عمومی در برگزاری سالگرد علامه بهلول )) خواهشمند است جوابیه ذیل در سایت منعکس گردد .
از قول رئیس محترم هیات مدیره موسسه فرهنگی و هنری بهلول شگفتی روزگار آمده که شورای فرهنگ عموی دربرگزاری مراسم سالگرد علامه بهلول کم کاری می کند
باید به عرض برسد
اولا شورای فرهنگ عمومی برابر آیین نامه ها و دستور العمل اجرایی وظیفه سیاست گذاری در حوزه فرهنگ عمومی ، شناسایی آسیب های مخل فرهنگ عمومی و ارائه راهکار های فرهنگی در جهت رفع آن و ارتقاء فرهنگ عمومی در تمام جوانب دارد . شورای فرهنگ عمومی یک شورای نظارتی ، حمایتی و متولی فرهنگ عمومی است نه متولی برگزاری مناسبت ها .
ثانیا برگزاری مراسم سالگرد ارتحال این شخصیت بزرگ بر عهده تمام دستگاه ها بوده و مسبوق به سابقه است که برگزاری چنین برنامه هایی از طریق فرمانداری محترم با تشکیل ستاد های ویژه ساماندهی و برنامه ریزی می شود و لازم به ذکر است در جلسه مورخ 1/5/94 شورای فرهنگ عمومی برابر بند 7 صورت جلسه از تمامی اعضای عضو شورا درخواست شده با ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول همکاری لازم را داشته باشند .
حال سئوال این است آیا ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول از شورای فرهنگ عمومی درخواستی نموده است که پاسخ داده نشده و یا تعللی صورت گرفته که اینگونه مورد عتاب قرار می گیرد آیا تاریخ برگزاری مراسم و به تعویق انداختن آن به دلایل مختلف از مصوبات شورای فرهنگ عمومی است یا در ستاد های دیگر تصمیم گیری شده است ؟
به هر حال شورای فرهنگ عمومی وظیفه خود می داند برای بزرگداشت این شخصیت بزرگ تمامی سعی خود را بکار بندد و با مشارکت اعضا در جهت ترویج افکار و سبک زندگی بهلول در جامعه با کار فرهنگی تلاش نماید همانطور که تاکنون با هدایت و راهنمایی ریاست محترم شورا اقداماتی انجام داده چون :
تجلیل از بهلول بعنوان خادم نمونه فرهنگ عمومی ، همکاری در برگزاری همایش ها ، مسابقات فرهنگی و جلسات بزرگداشت ، حمایت از تاسیس موسسه فرهنگی و هنری بهلول شگفتی روزگار با هدف شناساندن این شخصیت بزرگ به جامعه ، همکاری با هیات امنای مرقد علامه بهلول که امید است با هم افزایی هر چه بیشتر همانگونه که شورای فرهنگ عمومی به رسالت خود در قبال این شگفتی روزگار تا حدودی عمل کرده سایر دستگاه ها و نهاد ها از جمله متولیان اصلی ( هیات امناء ، موسسه فرهنگی و هنری بهلول و سایرین ) به وظایف خود در قبال این شخصیت عمل نمایند .
به امید ترویج فرهنگ سبک زندگی بهلولی در جامعه
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناباد

 

نظرات  

 
0 # عبد الله 1394-05-30 10:51
چشم نخورید با این نظارت هایتان
پاسخ | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # مهدی علی اکبری 1394-06-02 00:16
سلام دبیر محترم بهتربودمحتوای مصاحبه راکامل میخواندوبراساس تیتری که غیرحرفه ای وغیرمسئولانه توسط خبرنگار تهیه شده قضاوت نمی کرد .شورای فرهنگ عمومی یکی ازنهادهای موثردرتشکیل کمیته های کاری است ومصوبات آن درستادهای جانبی بستر سازاجراست. توجه دبیرمحترم را جلب میکنم به اساسنامه شورا. این حقیر باعلم به نقش مصوبات شورادراجرایی شدن کارهاماهها قبل موضوع سالگردرامطرح کردم وبرای ایجاد حساسیت موضوع پیشنهاد تشکیل جلسه شورای فرهنگ درمحل مرقدرابه شورا دادم وحاج آقای صادقی ضمن قبول استقبال کردندویکی ازموضوعاتی که درجلسه مطرح شدولی درصورتجلسه ارسالی نیامدوشهود میتوانند شهادت دهندتشکیل کمیته کاری ویژه بهلول بود باابلاغ مستقیم ازفرماندارکه امیداست دبیر محترم ضمن درج مصوبات جلسات درباب وظایف شورا ،دقایقی ازوقتشان راصرف مطالعه کنندوبه جای دفاع عجولانه ازشورا وبا تقویت روحیه نقدپذیری درخودبکوشندبعدا زطرح انتقادات درشورا جوابیه راپس ازمشورت باشورای محترم درصورت لزوم رسانه ای کنند. باتشکر
پاسخ | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # پرسشگر 1394-06-02 06:57
از کوزه همان برون تراود که در اوست
پاسخ | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر